cookies

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Losowe wpisy

Początkowo Joey w „Przyjaciołach” miał być zupełnie inną postacią. Jednak gdy na castingu Matt LeBlanc zachwycił twórców swoim komediowym talentem, zdecydowano, by Joey stał się bardziej zabawnym i nieco naiwnym bohaterem.
logo-head
Dodano: 05.11.2025
Youtuber MrBeast w swoim najnowszym filmie wybudował 100 studni w różnych regionach Afryki.
logo-head
czytaj dalej
MrBeast wybudował 100 studni w całej Afryce. Youtuber i jego zespół w nowym filmie pokazują jak podróżują w różne miejsca m. in do Kenii, czy Zimbabwe, by zaopatrzyć ludzi w wodę pitną. Pierwsza studnia została zbudowana w kenijskiej wiosce, której mieszkańcy okazują niezwykłą wdzięczność po uzyskaniu dostępu do wody. 
Dodano: 04.11.2023
Kina Helios w całej Polsce zapewnią osobom niewidomym sprzęt do audiodeskrypcji, żeby też mogły chodzić do kina
logo-head
czytaj dalej
Już 26 listopada odbędzie się premiera projektu "Helios bez barier", w ramach której widzowie kin Helios w całej Polsce będą mogli skorzystać ze sprzętu do audiodeskrypcji podczas seansu animacji Dziwny świat Disneya, która dodatkowo jest przyjazna sensorycznie.
Dodano: 27.10.2022
Neymar poświęcił ponad 11 000 godzin na grę w Couter-Strike. Dla porównania w barwach Barcelony spędził na boisku około 256 godzin.
logo-head
Dodano: 15.04.2025
Brytyjski YouTuber i raper KSI zainwestował 2,8 mln dolarów w kryptowalutę "Luna", której wycena spadła do tego stopnia, że raperowi zostało 1000 dolarów.
logo-head
Dodano: 13.05.2022
Potrzeba sześciu minut, aby Twój mózg zorientował się, że piłeś alkohol.
logo-head
Dodano: 14.11.2020
autor: Jackson
Kierowca i pasażer po zatrzymaniu auta przez policję zamienili się miejscami. Obaj byli nietrzeźwi.
logo-head
czytaj dalej
Funkcjonariusze kołobrzeskiej policji zatrzymali do kontroli Fiata. W czasie, kiedy mundurowi podchodzili do samochodu, pasażer z kierowcą zamieniali się miejscami. Chcieli uniknąć kary za jazdę po alkoholu. Okazało się jednak, że obaj byli pijani i mają ponad 1,5 promila alkoholu we krwi.
Dodano: 09.11.2021
autor: Jackson
Osoby pokazujące na zdjęciach na Tinderze urządzenia Apple mają większą szansę na sparowanie z drugą osobą.
logo-head
czytaj dalej
Na potrzeby badania przeanalizowano ponad 50 tysięcy dopasowań. Wyniki jednoznacznie wskazują, że osoby, które na swoich zdjęciach profilowych prezentują sprzęt firmy Apple mają aż o 76% większą szansę na sparowanie z drugą osobą na Tinderze.
Źródło:  www.gsmmaniak.pl
Dodano: 25.03.2021
autor: MarcinZbezu
Polscy siatkarze wygrywają Ligę Narodów! W finale pokonujemy Włochów 3:0! Brawo chłopaki! DUMA!
logo-head
Dodano: 03.08.2025
Dlaczego kosmici nie nawiązali jeszcze z nami kontaktu? Odpowiedź jest przerażająca.
logo-head
czytaj dalej
Naukowcy zajmujący się kosmosem i poszukiwaniem życie poza naszą planetą od lat zadają sobie pytanie: gdzie do cholery wszyscy się podziali? Jest to jedno z założeń tzw. Paradoksu Fermiego. Jeśli życie na Ziemi wcale nie jest takie wyjątkowe i specjalne, to w wielu miejscach w kosmosie powinno ono rozwinąć się już do tego stopnia, żeby pozostawiać po sobie jakikolwiek ślad. 

Wielu badaczy próbowało już odpowiedzieć na to pytanie, jednak żadne z zaporponowanych rozwiązań nie jest aż tak bardzo przekonujące i wiarygodne, a więc wszyscy wciąż próbują rozwikłać tę zagadkę. 

Rosyjski fizyk - Alexander Berezin z National Research University of Electronic Technology (MIET) - twierdzi, że udało mu się znaleźć odpowiedź i jest ona co najmniej przerażająca. O czym mowa? 

Swoją propozycję nazwał „First in, last out” (ang. Pierwszy przychodzi, ostatni wychodzi). Sugeruje on, że jeśli jakaś cywilizacja osiągnie poziom wymagany, aby móc rozprzestrzenić się po Wszechświecie, na pewno zmiecie lub podporządkuje sobie wszystkie inne napotkane cywilizacje. 

Dlaczego jednak wciąż tu jesteśmy i nie zostaliśmy zniewoleni lub zniszczeni? Możliwości są dwie: jesteśmy tak bardzo niewarci uwagi, że nas nawet nie zauważono lub celowo zignorowano naszą obecność, lub to my jesteśmy przyszłymi kolonizatorami i niszczycielami. 

Skąd jednak takie wnioski? Rozwiązanie dla Berezina wzięło się z kilku uproszczeń. Na przykład nasza definicja życia bierze się z 7 różnych parametrów. Berezin organiczył się jednak tylko do jednego, jakim jest wzrost. To właśnie potrzeba wzrostu i rozwoju jest impulsem do ekspansji poza własną planetę i własny układ. To właśnie wzrost sprawia, że chce się deptać i zniewalać wszystko, co napotka się na drodze. Kolonializm i kapitalizm jest historycznym przykładem takich sił. 

Wiele zależy jednak również od tego, kiedy znajdziemy pierwsze życie pozaziemskie. Jeśli dojdzie do tego dość szybko i nie będziemy jeszcze mieć dostatecznych środków, możliwości i sił, aby kogokolwiek niszczyć lub zniewalać, to może okażemy się całkiem przywoitą cywilizacją. 
Źródło:  wiedzoholik.pl
Dodano: 10.11.2020
autor: MaulWolf
Losuj kolejne