cookies

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Losowe wpisy

Z dniem 27 lipca 2021 roku serwis internetowy NK (Nasza Klasa) zostanie zamknięty.
logo-head
Dodano: 26.05.2021
autor: MaulWolf
Najdroższy iPhone w historii stał się faktem. Za iPhone 14 Pro Max 1 TB będziemy musieli zapłacić w Polsce 10 499 zł.
logo-head
czytaj dalej

iPhone 14 128 GB — 5199 zł

iPhone 14 256 GB — 5899 zł

iPhone 14 512 GB — 7199 zł

iPhone 14 Plus 128 GB — 5899 zł

iPhone 14 Plus 256 GB — 6599 zł

iPhone 14 Plus 512 GB — 7899 zł

iPhone 14 Pro 128 GB — 6499 zł

iPhone 14 Pro 256 GB — 7199 zł

iPhone 14 Pro 512 GB — 8499 zł

iPhone 14 Pro 1 TB — 9799 zł

iPhone 14 Pro Max 128 GB — 7199 zł

iPhone 14 Pro Max 256 GB — 7899 zł

iPhone 14 Pro Max 512 GB — 9199 zł

iPhone 14 Pro Max 1 TB — 10 499 zł

Dodano: 08.09.2022
Pochwalcie się co dostaliście pod choinkę ?
logo-head
Dodano: 25.12.2025
Dzisiaj obchodzimy Dzień Placka Ziemniaczanego
logo-head
Dodano: 13.11.2022
Amerykanie wracają do plastikowych słomek.
logo-head
czytaj dalej

Prezydent Donald Trump powiedział w piątek, że powstrzyma plan administracji Bidena dotyczący wycofywania plastikowych słomek. „Wracamy do plastiku”.

Dodano: 07.02.2025
Angelina Jolie wyznała, że wynajęła kiedyś płatnego mordercę, by ją zabił. Morderca powiedział, żeby Jolie to przemyślała i odezwała się za miesiąc. Aktorka uważała, że taki sposób na "odejście" byłby łatwiejszy do zaakceptowania przez jej bliskich.
logo-head
czytaj dalej
Angelina Jolie nie ukrywa, że w młodości mierzyła się z problemami natury psychicznej. W jednym z wywiadów wyznała m.in., że kontaktowała się z płatnym zabójcą, by ten wykonał dla niej pewne zlecenie.

- Byłam całkowicie świadoma, że wiele osób wokół mnie, takich jak moja matka, czułoby, że nie dali wystarczająco dużo lub nie zrobili wystarczająco dużo, gdybym odebrała sobie życie. Dlatego uznałam, że gdyby ktoś inny zabił mnie zabił - na przykład podczas "napadu" - byłoby to morderstwo i nikt nie czułby, że mnie zawiódł – tłumaczyła.

Swój plan powoli zaczęła wcielać życie. Zadzwoniła do mężczyzny z Nowego Jorku i poprosiła go o „przysługę”. Ten nie zdecydował się jednak przyjąć zlecenia od razu i zadał młodziutkiej Jolie pytanie, które skłoniło ją do refleksji. - Był wystarczająco przyzwoitą osobą i zapytał, czy mogłabym się nad tym zastanowić i zadzwonić do niego ponownie za miesiąc. 
Dodano: 06.01.2025
McDonald's ujawnił tajemnicę odnośnie frytek! Wiadomo jak się je przyrządza.
logo-head
czytaj dalej
McDonald nareszcie ujawnił skrywaną od lat tajemnicę odnośnie frytek. Okazuje się, że są one produkowane w bardzo ciekawy sposób. Sieć barów szybkiej obsługi opublikowała wideo, by udowodnić wszystkim, że frytki są produkowane w 100% z ziemniaków tylko dwóch odmian: Russet Burbank i Shepody. 

Po tym, jak ziemniaki trafiają na linię produkcyjną, są one krojone, myte i umieszczane w pojemniku z wodą pod wysokim ciśnieniem. Następnie ziemniaki są rozdrabniane na mniejsze kawałki i uwaga, pokrywane cukrem! Tak, chodzi bowiem o to, by zapewnić frytkom złocisty kolor. W dalszej kolejności pokrywa się je pirofosforanem sodu, by uniemożliwić im utratę barwy podczas chłodzenia, następnie dodawany jest do nich aromat wołowy, dzięki czemu frytki tak pięknie pachną. Na koniec frytki trafiają do barów McDonald's, gdzie są smażone. 

Interesujące jest również to, że obierki ziemniaczane nie trafiają do kosza. Robi się z nich biomasę, która następnie staje się paliwem do wytworzenia energii elektrycznej.

Co ciekawe w Polsce istnieje stolica frytek i znajduje się w Lęborku. Lęborska fabryka Farm Frites Poland produkuje bowiem frytki zarówno na potrzeby wszystkich polskich restauracji McDonald’s, jak i tych, znajdujących się w 10 innych europejskich krajach.


Jesteście zaskoczeni?
 
Dodano: 07.02.2022
autor: Jackson
Według jednego z odcinków kreskówki Simpsonowie 20 stycznia 2021 roku nastąpi apokalipsa. Tego dnia zaplanowana jest również inauguracja prezydentury Joe Bidena.
logo-head
Dodano: 16.01.2021
autor: Jackson
Piękny gest policjantki. Demonstrujący się tego nie spodziewali.
logo-head
czytaj dalej
Policjantkę pozdrawiającą tłum nagrał jeden z internautów. Funkcjonariuszka machała do protestujących i biła im brawo. "Chyba jeden z najlepszych momentów manifestacji na wrocławskich ulicach. Pani Policjantka macha do nas i bije brawo. Ludzie machający i klaszczący z balkonów, kierowcy trąbiący na ulicach, wielka solidarność z kobietami." - napisał jeden z internautów.

Źródło:  gazetaplus.pl
Dodano: 25.10.2020
autor: Jackson
Od czerwca każda uczennica z Nowej Zelandii będzie miała dostęp do darmowych podpasek i tamponów.
logo-head
Dodano: 18.02.2021
autor: Jackson
Losuj kolejne