12-latek z Lidzbarka Warmińskiego przyłożył sobie dla zabawy broń ojca do głowy i pociągnął za spust. Okazało się, że magazynek był pełny.
czytaj dalej
Do tragedii doszło w jednym z mieszkań w Lidzbarku Warmińskim. 12-letni chłopiec bawił się bronią palną, którą nieopatrznie zostawił na wierzchu jego ojciec. Dziecko przystawiło sobie sobie niebezpieczny przedmiot do głowy i pociągnęło za spust. Okazało się, że magazynek był pełny. Chłopiec zginął na miejscu.

Dodano: 14.07.2022
Zobacz również
Rząd udostępnił rejestr cen nieruchomości. Nowa funkcjonalność umożliwia prześledzenie historii cen każdego mieszkania w Polsce oraz zawiera informacje o ewentualnych incydentach związanych z flippowaniem.
czytaj dalej
Od wielu miesięcy działacze społeczni naciskali na ujawnienie rzeczywistych cen mieszkań, mimo oporu ze strony części deweloperów. W piątek rząd, bez wcześniejszych zapowiedzi i komunikatów, uruchomił rejestr cen nieruchomości. Surowe dane początkowo były mało czytelne, ale zostały opracowane i przedstawione w przystępnej formie przez Waldemara Izdebskiego oraz portal Deweloperuch.pl. Dzięki temu narzędziu można dziś sprawdzić historię cen praktycznie każdego mieszkania w Polsce, wraz z informacjami o możliwych przypadkach flippingu.

Dodano: 17.02.2026
Kraków wprowadza antykoncepcję dla gołębi.
czytaj dalej
Kraków szykuje się do uruchomienia pilotażowego programu kontroli populacji gołębi. Celem inicjatywy jest zmniejszenie liczby tych ptaków na obszarze miasta. Jak przekazuje magistrat, projekt przewiduje podawanie gołębiom specjalnego preparatu razem z ziarnami kukurydzy. Mieszanka będzie wykładana w wyznaczonych karmnikach. Zastosowany środek ma działać antykoncepcyjnie i w bezpieczny sposób ograniczać rozmnażanie ptaków.

Dodano: 17.02.2026
Dodano: 16.02.2026
Dodano: 16.02.2026
Estonia uruchomiła na Bałtyku oficjalną drogę lodową, która łączy stały ląd z wyspami.
czytaj dalej
Ostatnio, z powodu silnych mrozów i trudności w kursowaniu promów, estońska Agencja Transportu otworzyła sezonową, oficjalną drogę lodową o długości około 17–20 km między największymi wyspami Hiiumaa i Saaremaa w zachodniej części kraju. Trasa była wyznaczona, oznakowana i objęta nadzorem technicznym - m.in. panują na niej specjalne zasady prowadzenia pojazdów (np. ograniczenia prędkości, jazda w określonych godzinach, zakaz zapinania pasów bezpieczeństwa).

Dodano: 16.02.2026