14-letni Heman Bekele został uznany "Najwybitniejszym Młodym Naukowcem Ameryki". Chłopak opracował mydło w kostce służące do leczenia czerniaka, raka skóry.
czytaj dalej
Heman Bekele opracował mydło w kostce, którego koszt wynosi 50 centów i może być przydatne w leczeniu czerniaka. Jest wykonany ze związków, które reagują z niektórymi komórkami chroniącymi ludzką skórę, umożliwiając jej walkę z rakiem.

Dodano: 09.11.2023
Zobacz również
Dodano: 17.06.2026
Dodano: 17.06.2026
W Sosnowcu, przy ul. Białostockiej, powstaje nowy park, który będzie nosił imię Łukasza Litewki.
czytaj dalej
Ponad wszelkimi podziałami politycznymi radni Rady Miejskiej w Sosnowcu złożyli wspólną interpelację dotyczącą upamiętnienia śp. Łukasza Litewki.
Radni zwrócili się do Prezydenta Miasta Sosnowca, Arkadiusza Chęcińskiego, z wnioskiem o nadanie powstającemu parkowi przy ul. Białostockiej imienia śp. Łukasza Litewki. Inicjatywa ta jest wyrazem uznania dla jego działalności i wkładu w życie lokalnej społeczności oraz ma na celu zachowanie pamięci o nim dla przyszłych pokoleń.

Dodano: 17.06.2026
Dodano: 17.06.2026
Dodano: 17.06.2026