28% amerykańskich wyborców wierzy, że władzę nad światem chce przejąć tajne zgromadzenie, a 4% wyborców uważa, że światem już teraz rządzą jaszczuroludzie przybyli z kosmosu.
czytaj dalej
Co więcej - ostatnie lata, a nade wszystko pandemia koronawirusa, jeszcze bardziej zintensyfikowały spiskowe nastroje w Stanach Zjednoczonych i Europie. Według ostatnich badań, aż 65% ankietowanych z Unii Europejskiej nie tylko nie wierzy ekspertom w związku z pandemią, ale wręcz podejrzewa lekarzy i naukowców o celowe zatajanie informacji związanych z koronawirusem.
Źródło: www.politico.com

Dodano: 19.01.2021
autor: MarcinZbezu
Zobacz również
Dodano: 04.04.2026
Dzisiaj mija 6 lat od wprowadzenia zakazu wstępu do lasu. Zakaz obowiązywał od 3 do 19 kwietnia 2020 roku.
czytaj dalej
Tymczasowy, ogólnokrajowy zakaz wstępu do lasów państwowych obowiązywał w Polsce wiosną 2020 roku (od 3 do 19 kwietnia) w ramach walki z pandemią COVID-19. Decyzja ta, motywowana bezpieczeństwem, spotkała się z kontrowersjami i wątpliwościami prawnymi.

Dodano: 03.04.2026
Dodano: 03.04.2026
Po 127 latach funkcjonowania katowicka kopalnia Wujek symbolicznie zakończyła swoją działalność.
czytaj dalej
Od 1 kwietnia rozpoczyna się też czteroletni okres przejściowy, przygotowujący teren i infrastrukturę zakładu do nowych działalności.

Dodano: 03.04.2026
Dodano: 03.04.2026