cookies

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

90 milionów Amerykanów zagłosowało już w wyborach prezydenckich. Wiadomo kto prowadzi!
logo-head
czytaj dalej
Do niedzieli 1 listopada głos oddało już 90 milionów uprawnionych. To aż 65 proc. całkowitej frekwencji w wyborach prezydenckich z 2016 roku. Amerykanie udali się do specjalnych wczesnych lokali wyborczych lub zagłosowali korespondencyjnie, czytamy na o2.pl.

W tym roku, z uwagi na epidemię koronawirusa, w większości stanów znacznie ułatwiono oddanie głosu w formie korespondencyjnej. Zależnie od lokalnego prawa otrzymane drogą pocztową karty wyborcze można odsyłać, wrzucać do specjalnych skrzynek czy przynieść do lokalu wyborczego. W 10 stanach każdy uprawniony do głosowania powinien otrzymać w swojej pocztowej skrzynce wyborczą kartę.

Ułatwienia w głosowaniu prawdopodobnie przyczynią się do rekordowej frekwencji. Michael McDonald, profesor Uniwersytetu Florydy w Gainesville, szacuje, że w tym roku wyniesie ona ponad 150 mln osób.

Jak podaje Asia One, dotychczasowe sondaże wskazują na wygraną Joe Biden. Kandydat Partii Demokratycznej ma prowadzić na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Najzacieklejsza rywalizacja panuje w stanach o najwyższej liczbie głosów elektorskich.

Sam Donald Trump jest przeciwnikiem głosowania korespondencyjnego. Obecny prezydent Stanów Zjednoczonych argumentuje, że taka forma stwarza pole do fałszerstw. 

Źródło:  www.o2.pl
Dodano: 01.11.2020
autor: Jackson

Zobacz również

Świat jest pełen dobrych informacji, ale one słabiej się klikają - dlatego przygotowałem kilka pozytywnych wieści ze świata.
logo-head
Dodano: 26.06.2026
W Krakowie zamiast kosiarek pojawiły się kozy i owce. Pomagają pielęgnować miejską zieleń.
logo-head
Dodano: 26.06.2026
W Wielkiej Brytanii po raz pierwszy od ponad 200 lat orły przednie wróciły do niektórych regionów Anglii.
logo-head
Dodano: 26.06.2026
Chiny poinformowały, że populacja pand wielkich na wolności wzrosła do ponad 1900 osobników.
logo-head
Dodano: 26.06.2026
Dania wykupuje grunty od rolników i w ciągu najbliższych lat chce posadzić miliard drzew!
logo-head
Dodano: 26.06.2026