Dotychczas kwestie aborcji w Polsce regulowała ustawa o planowaniu rodziny z 1993 roku. Zgodnie z jej zapisami legalnej aborcji można było dokonać w trzech przypadkach - gdy ciąża jest zagrożeniem dla zdrowia lub życia kobiety, płód jest ciężko i nieodwracalnie uszkodzony albo gdy ciąża jest efektem gwałtu. W grudniu 2019 r. grupa 119 posłów PiS, Konfederacji, PSL-Kukiz '15 - na czele z Bartłomiejem Wróblewskim z Poznania - złożyła wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o sprawdzenie, czy aborcja z powodu choroby lub uszkodzenia płodu jest w Polsce zgodna z konstytucją.
W czwartek po południu prezes TK Julia Przyłębska ogłosiła, że niekonstytucyjny jest przepis, który pozwala na przerwanie ciąży w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.
Zobacz również
Dwa lata temu, 10 listopada 2022 roku, Lynn Stephenson sprzedała swój dom w Carlton i od tego czasu podróżuje po całym świecie, aby doświadczyć różnych kultur i poznać nowych ludzi, do tej pory udało się jej odwiedzić 166 krajów.
Lynn mówi, że po podjęciu decyzji kilka lat temu, aby zobaczyć każdy kraj świata, stwierdziła, że jedyną opcją jest sprzedaż domu i mądre wydawanie pieniędzy na podróże”.
Jego syn Joao Mendes, wraz ze swoją partnerką Giovanną Buscacio, spodziewają się bowiem przyjścia na świat dziecka