Do Ziemi dotarł sygnał radiowy nieznanego pochodzenia z układu planetarnego Proximy Centauri.
czytaj dalej
Naukowcy prowadzący projekt Breakthrough Listen, wykryli niezwykle ciekawy sygnał pochodzący z naszego najbliższego sąsiedztwa w kosmosie - okolic gwiazdy Proxima Centauri, wokoło której krążą dwie planety, w tym jedna w tzw. strefie życia. Sygnałem jest wiązka fal radiowych w wąskim zakresie częstotliwości (ponad 980 MHz), która na pewno nie pochodzi od naszej cywilizacji, ani nie jest powodowana przez znane współczesnej nauce zjawiska fizyczne. Szerokość pasma, na którym został nadany sygnał jest charakterystyczna dla urządzeń komunikacyjnych.
Źródło: www.theguardian.com

Dodano: 24.12.2020
autor: MarcinZbezu
Zobacz również
Dodano: 11.08.2026
W Darłowie budowano dom jednorodzinny, ale wyszła im Biedronka.
czytaj dalej
Prawo budowlane i miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego w teorii obowiązują każdego, ale przyjęło się, że jak ktoś bardzo chce je ominąć, to zawsze znajdzie sposób. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego przewiduje, że w tym miejscu może powstać zabudowa jednorodzinna z usługami.

Dodano: 11.08.2026
Dodano: 11.08.2026
W Zakopanem ktoś postawił 5 poideł dla koni, które mają dwa piętra i podpiwniczenie. Sąd stwierdził jednak, że wyglądają one jak domki na wynajem i nakazał ich rozbiórkę.
czytaj dalej
„Poidła dla koni” w Zakopanem, które w rzeczywistości okazały się pięcioma nielegalnie wybudowanymi domkami na wynajem, ostatecznie mają zostać rozebrane. Sąd Okręgowy w Nowym Sączu utrzymał wcześniejszy wyrok zakopiańskiego sądu. Inwestor musi zapłacić grzywnę, rozebrać budynki oraz usunąć utwardzoną drogę.

Dodano: 11.08.2026
Dodano: 11.08.2026