Firma Lego zapowiedziała, że od 2030 roku nie będzie miała w swojej ofercie klocków wytwarzanych z plastiku.
czytaj dalej
Firma Lego powstała w 1932 roku i początkowo wytwarzała klocki z drewna. Produkcja klocków z tworzyw sztucznych rozpoczęła się w 1947 roku. Szef firmy Lego, Niels B. Christiansen poinformował, że przestawienie linii produkcyjnej na ekologiczną będzie kosztowało około 400 milionów dolarów.
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Dodano: 15.03.2021
autor: MarcinZbezu
Zobacz również
Dodano: 06.07.2026
Dodano: 06.07.2026
Firma Commodore stworzyła telefon, który nie pozwala korzystać z mediów społecznościowych. Można na nim np. zamówić Ubera, ale nie da się korzystać z Instagrama.
czytaj dalej
Commodore Callback 8020 ma promować cyfrowy detoks, dlatego wyposażono go wyłącznie w podstawowe funkcje, rezygnując z najbardziej angażujących aplikacji.
Jak informuje producent, choć telefon wyglądem nawiązuje do klasycznych modeli Nokii sprzed lat, oferuje dostęp do wybranych współczesnych aplikacji. Urządzenie działa pod kontrolą systemu Sailfish OS fińskiej firmy Jolla, opartego na Linuksie. Cena telefonu wynosi 500 dolarów.

Dodano: 06.07.2026
Dodano: 06.07.2026
Dodano: 06.07.2026