Firma Oculus Palmer Luckey stworzyła gogle wirtualnej rzeczywistości, które zabiją cię w rzeczywistym życiu jeśli popełnisz błąd i zginiesz w grze.
czytaj dalej
Prototyp Luckey'a ujrzał światło dziennie 6 października 2022 roku. Gogle VR mają przymocowane trzy ładunki wybuchowe, urządzenie może detonować ładunki w nieprzewidzianym momencie, na skutek błędu w grze. Palmer Luckey pracuje jeszcze nad technologią, która uniemożliwiłaby fizyczne zdjęcie gogli przez użytkownika.

Dodano: 09.11.2022
Zobacz również
Karol Nawrocki podpisał dwie rządowe ustawy obniżające VAT i akcyzę na paliwa oraz wprowadzające maksymalną cenę detaliczną. Ceny na stacjach mogą wyraźnie spaść - benzyna może kosztować około 5,96 za litr.
czytaj dalej
Rządowy pakiet obniżek ceny na stacjach sprawi, ze ceny mogą wyraźnie spaść - benzyna mogłaby kosztować od 5,96 do 6,19 zł za litr. Pierwsze efekty zmian Polacy powinni odczuć jeszcze przed Wielkanocą, widząc niższe ceny na stacjach.

Dodano: 28.03.2026
ZUS poinformował, że będzie traktował pary jednopłciowe na równi z innymi małżeństwami.
czytaj dalej
W każdym przypadku, gdy para jednopłciowa przedstawi dokument z USC potwierdzający zawarcie małżeństwa, organ rentowy wypłaci świadczenia przysługujące osobom posiadającym status małżonków. ZUS oświadczył, że jest zobowiązany do uznawania odpisów aktów małżeństwa sporządzonych przez polskie urzędy stanu cywilnego, także tych dotyczących małżeństw jednopłciowych zawartych za granicą. Decyzja ma związek z marcowym wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Dodano: 28.03.2026
Dodano: 28.03.2026
„Psi Patrol” od 2013 roku zarobił dla swoich twórców ponad 15 mld dolarów!
czytaj dalej
Już dziś o 13:20 na Paramount Network „Psi Patrol: Film”. Kinowa odsłona jest wyraźnie bardziej emocjonalna niż serial - obok humoru są tu także wzruszenia i mądre przesłanie. Bez przemocy, za to z dużą dawką rodzinnego ciepła.

Dodano: 28.03.2026
Dodano: 26.03.2026