Globalny wskaźnik cyfrowej uprzejmości w internecie jest obecnie na najwyższym poziomie od czterech lat.
czytaj dalej
Badania na ten temat od 5 lat prowadzi Microsoft, który aktywnie działa na rzecz wzrostu kultury w sieci. Firma bada zachowania i narażenie na ryzyko w sieci młodzieży i dorosłych. Jak dotąd w badaniu wzięło udział 58 tysięcy osób z ponad 30 krajów, w tym Polski. Pozytywny trend poprawy "cyfrowej kultury" dotyczy również naszego kraju - w 2020 roku uzyskaliśmy wynik o 2 punkty procentowe wyższy, niż w roku 2019. Na pierwszym miejscu rankingu znalazła się Holandia. Kraje o najniższym wskaźniku to RPA, Rosja i Meksyk.
Źródło: businessinsider.com.pl

Dodano: 31.03.2021
autor: MarcinZbezu
Zobacz również
Dodano: 15.04.2026
Dodano: 15.04.2026
Najstarszy maturzysta w Polsce, 87-letni Pan Józef Peruga, nie poddaje się i w maju po raz trzeci przystąpi do matury. Do trzech razy sztuka panie Józefie!
czytaj dalej
Matura 2026 jest już tuż za rogiem - do rozpoczęcia egzaminów zostało zaledwie kilka tygodni. Wśród osób, które w tym roku zmierzą się ze sprawdzianem dojrzałości, jest 87-letni Józef Peruga z Kalisza.
Senior po raz trzeci podejmuje to wyzwanie, nie tracąc determinacji i wiary w sukces. Choć wcześniejsze próby w 2024 i 2025 roku zakończyły się niepowodzeniem, nie zamierza się poddawać. Tym razem liczy, że szczęście w końcu mu dopisze - zgodnie z powiedzeniem, że do trzech razy sztuka.

Dodano: 15.04.2026
W toaletach w szkole podstawowej w Zgierzu nie ma drzwi, ale za to są kamery, które nagrywają dzieci, gdy te wchodzą do łazienki.
czytaj dalej
Czyli idąc za potrzebą nie masz szans na minumum prywatności, bo nie to, że nie ma zamka i możesz trzymać rękę klamką - ale tam nie ma w ogóle drzwi! A na dodatek jesteś nagrywany jak siedzisz na kiblu. Rewelacja.

Dodano: 15.04.2026
Dodano: 15.04.2026