Góra lodowa wielkości Majorki oderwała się od lodowca i dryfuje swobodnie po morzu. Jej powierzchnia wynosi obecnie 4320 kilometrów kwadratowych.
czytaj dalej
Gigantyczna góra lodowa została zarejestrowana na zdjeciach satelitarnych wykonanych w trakcie misji Copernicus Sentinel-1. Zdaniem specjalistów oderwanie się tak ogromnego kawałka lodu nie jest związane z ociepleniem klimatu, a jest raczej naturalnym procesem.
Źródło: spidersweb.pl

Dodano: 20.05.2021
autor: MarcinZbezu
Zobacz również
Dodano: 07.11.2025
Dodano: 07.11.2025
W 1998 roku siostry Williams oświadczyły, że mogą pokonać każdego mężczyznę z spoza czołowej 200 rankingu ATP. Wyzwanie przyjął Karsten Braasch, znany z zamiłowania do piwa i papierosów.
czytaj dalej
Tenisista często palił nawet na korcie, w czasie przerw. Nie przeszkodziło mu to jednak, aby wygrać z Venus Williams 6:2, a z Sereną 6:1.
Źródło: www.tennisnow.com

Dodano: 07.11.2025
Dodano: 07.11.2025