James Harrison to człowiek, który uratował dwa miliony ludzi. Gdy miał 13 lat, musiał poddać się operacji, która wymagała użycia 13 litrów krwi od dawców. Wtedy przyrzekł sobie, że gdy skończy 18 lat, sam odda krew.
czytaj dalej
Okazało się, że jego krew posiada przeciwciała, których podanie ratuje noworodki zagrożone konfliktem serologicznym. Od tego czasu oddał krew ponad 1000 razy, ratując życie około dwóch milionów ludzi.
Źródło: pl.wikipedia.org

Dodano: 11.09.2020
autor: MaulWolf
Zobacz również
Dodano: 04.07.2026
Dodano: 04.07.2026
W starożytnych Pompejach zachowało się wiele graffiti. Wśród nich można znaleźć napisy takie jak: „Gaius tu był”, „Atemitus zrobił mi dziecko”, „Tutaj przeleciałem wiele dziewczyn”, „Phileros jest eunuchem” czy „Secundus tu srał”.
czytaj dalej
W Pompejach zachowało się ponad 10 tysięcy graffiti pozostawionych przez mieszkańców blisko 2000 lat temu. To zaskakująco współczesne napisy - od wyznań miłosnych, przez reklamy i ogłoszenia, po żarty, obelgi i wulgaryzmy.

Dodano: 04.07.2026
Twórca Minionków powiedział, że nie istnieją Minionki płci żeńskiej, ponieważ: „Widząc, jak często są głupie i bezmyślne, po prostu nie jestem w stanie wyobrazić sobie Minionków jako dziewczyn”.
czytaj dalej
Fani uwielbiają szalone żółte stworki, ale wielu zastanawia się, dlaczego na ekranie nie ma Minionków płci żeńskiej. Czy Kevin, Stuart i Bob mają koleżanki?
Pierre Coffin, współtwórca Minionków, wyjaśnił to krótko: „Widząc, jak często są głupie i bezmyślne, po prostu nie jestem w stanie sobie wyobrazić Minionków jako dziewczyn” – mówił w rozmowie z „The Guardian”.

Dodano: 04.07.2026
Dodano: 04.07.2026