Lekarze z Bydgoszczy dokonali przełomowego odkrycia! Nowa metoda diagnozowania glejaków pokazuje postępy choroby nawet osiem miesięcy wcześniej niż w obrazie rezonansu.
czytaj dalej
Autorami metody są specjaliści z Centrum Onkologii i 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy oraz Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Politechniki Bydgoskiej. Twierdzą, że do praktyki klinicznej może ona trafić w ciągu kilku lat. Nowa metoda polega na wykorzystaniu zmodyfikowanego obrazowania pozytonowej tomografii komputerowej (PET).

Dodano: 02.11.2023
Zobacz również
Dodano: 24.05.2026
Dodano: 24.05.2026
Łatwogang zebrał 12 mln zł na leczenie Maksa, chorującego na dystrofię mięśniową Duchenne'a!
czytaj dalej
Łatwogang przejechał kilkaset kilometrów niemal bez snu. Tempo wpłat od początku zaskakiwało nawet samego organizatora. Po zebraniu 12 mln dla Maksa, Łatwogang poinformował, że otworzy kolejną zbiórkę dla kolejnego dziecka z DMD - Adasia. - Adaś ma bardzo mało czasu, (...) jest na granicy kwalifikacji - mówił na streamie Łatwogang.

Dodano: 24.05.2026
Dodano: 23.05.2026
Dodano: 23.05.2026