Lemury narkotyzują się toksycznymi gąsienicami krocionogami. Krocionogi te wydzielają obronne toksyny, które działają na lemury odurzająco.
czytaj dalej
Tych samych krocionogów lemury używają do pocierania swojego ciała, by bronić się przed pasożytami.
Źródło: www.youtube.com

Dodano: 13.09.2021
autor: MarcinZbezu
Zobacz również
Dodano: 27.04.2026
Dodano: 05.05.2026
Dodano: 05.05.2026
Mamy nowy rekord! Mieszkaniec Krakowa oddał do butelkomatu 5683 butelki i puszki, za które otrzymał 2430 zł. Butelki i puszki wrzucał do automatu przez 4 godziny, a pieniądze zamierza przekazać na fundację.
czytaj dalej
Denis, pracujący w jednym z krakowskich klubów nocnych, przez około dwa miesiące zbierał odpady pojawiające się codziennie w jego miejscu pracy. Jak wyjaśnił, początkowo sam zajmował się odkładaniem butelek, ponieważ inni niechętnie włączali się w akcję.
Łącznie odzyskał ponad 2300 zł. Pieniądze zamierza przekazać na jedną, wylosowaną fundację - poinformowała Elżbieta Raczyńska z Radia Kraków.

Dodano: 05.05.2026
Polska będzie pierwszym krajem w Unii Europejskiej, który podpisze umowę pożyczkową w ramach programu SAFE. Podpisanie dokumentu planowane jest na piątek w Warszawie.
czytaj dalej
Jak wynika z ustaleń PAP, komisarze najpierw przyjadą do Warszawy, a następnie udadzą się do Wilna. Polska i Litwa mogą być pierwszymi krajami, które otrzymają środki z programu SAFE.

Dodano: 05.05.2026