Manute Bol był koszykarzem pochodzącym z plemienia Dinka w Sudanie. Mierzący 231 cm wzrostu Bol, do 1993 był najwyższym zawodnikiem który kiedykolwiek grał w NBA.
czytaj dalej
Wysoki wzrost i niezwykle długie ramiona predestynowały go do gry obronnej, co dobrze wykorzystywał. Zasłynął wielką liczbą blokowanych rzutów. Manute to też jedyny zawodnik NBA, który zabił lwa dzidą i podarował swojej żonie 80 krów.
Źródło: sport.tvp.pl

Dodano: 04.10.2020
autor: Jackson
Zobacz również
Dodano: 28.01.2026
Dodano: 28.01.2026
Dodano: 28.01.2026
Dodano: 28.01.2026
81-latka z Lublina przechytrzyła oszusta. Zamiast 90 tysięcy złotych rzuciła mu z balkonu książki, a wcześniej powiadomiła policję.
czytaj dalej
Do 81-latki najpierw zadzwonił rzekomy pracownik poczty, a chwilę później fałszywy policjant, który przekonywał 81-latkę, że bierze udział w tajnej akcji przeciwko oszustom i ma przygotować torbę z pieniędzmi do wyrzucenia z balkonu. Seniorka szybko rozpoznała podstęp, powiadomiła syna i policję, a zamiast gotówki wrzuciła do reklamówki… książki, które rzuciła oszustowi z balkonu.

Dodano: 28.01.2026