Na zdjęciu widzicie BMW X6 pokryte lakierem „Vantablack”, który nie odbija światła i sprawia, że samochód wydaje się dwuwymiarowy.
czytaj dalej
Lakier składa się bowiem z mnóstwa mikroskopijnych – 5000 razy cieńszych od ludzkiego włosa – rurek, których na każdym centymetrze kwadratowym karoserii jest ponad miliard. Efektem jest absorbowanie światła. Dlatego w lakierze nic się nie odbija, a samochód wygląda trochę tak, jakby był dwuwymiarowy.

Dodano: 25.11.2021
autor: Jackson
Zobacz również
Dokładnie 20 lat temu Dudka nie wzięli na Mundial.
czytaj dalej
15 maja 2006 roku Paweł Janas ogłosił kadrę na Mistrzostwa Świata w Niemczech, w której zabrakło m.in Jerzego Dudka.

Dodano: 15.05.2026
Piorun uderzył dzisiaj w grupę turystów na Giewoncie.
czytaj dalej
Na miejsce ruszyli ratownicy TOPR, którzy przy pomocy śmigłowca ewakuowali poszkodowaną osobę, która na chwilę straciła przytomność. Piorun poraził łącznie aż siedmioro turystów - wynika z informacji z zakopiańskiego szpitala.

Dodano: 15.05.2026
Dodano: 15.05.2026
Dodano: 15.05.2026
Dodano: 15.05.2026