Natan Pietkiewicz jest absolwentem Szkoły Podstawowej nr 1 w Olszynie. Przez ostatnie dziewięć lat nie opuścił ani jednego dnia w szkole. To 1600 dni nauki.W rozmowie z Telewizją Lubań nastolatek powiedział, że nie choruje i również tego nie udaje. Zdarzały mu się wcześniej małe infekcje, ale wszystkie w weekendy. - Czasami chorowałem, na weekendy tylko - wyznał Natan.

Zobacz również
Nowe muzeum ma powstać w oparciu o zbiory instytutów PAN. To ponad dziewięć milionów eksponatów, wśród których znajdują się m.in. szkielety prehistorycznych zwierząt, kolekcje bursztynu, owadów zatopionych w żywicy oraz meteorytów.
Ważnym elementem projektu ma być także przypomnienie polsko-mongolskich wypraw paleontologicznych na Pustynię Gobi z lat 60. i 70. To właśnie podczas tych ekspedycji odkrywano szkielety dinozaurów i pradawnych ssaków, uznawane dziś za jedne z najcenniejszych znalezisk tamtego okresu.

