cookies

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Nie zaklejasz jeszcze kamery w telefonie? Lepiej szybko to zrób - eksperci nie mają wątpliwości
logo-head
czytaj dalej
O zaklejaniu aparatów i kamer w urządzeniach cyfrowych eksperci ds. cyberbezpieczeństwa mówią nie od dziś. Nie wszyscy mogą sobie zdawać sprawę z zagrożenia, jakie przynosi ignorowanie tych zaleceń.
 

Podczas pandemii znacznie częściej korzystamy z naszych urządzeń, a także ich kamer. Część z was prawie codziennie prowadzi rozmowy wideo czy nawet konferencje. Korzystacie z różnych programów - Microsoft Teams, Zoom czy Skype.

Eksperci zauważają, że nigdy nie możemy mieć pewności, że nasze urządzenie jest bezpieczne. No chyba że nigdy nie zostanie podłączone do internetu. Hakerzy mogą rozsyłać oprogramowanie umożliwiające im dostęp do komputerów czy smartfonów, a użytkownik niekoniecznie musi sobie zdawać sprawę z tego, że je zainstalował. Niekiedy do ich zainstalowania wystarczy otworzyć dokument.

Żyjemy w czasach tzw. Internetu Rzeczy. A więc mamy wiele urządzeń połączonych ze sobą po sieci, aby móc lepiej i sprawniej nimi zarządzać. Oczywiście jest to bardzo wygodne, jednak taka sieć jest znacznie bardziej narażona na ataki z zewnątrz. Sprawni hakerzy mogą nawet podglądać nas, kiedy dane urządzenie sprawia wrażenie wyłączonego, lub nawet kiedy sami wyłączyliśmy je ręcznie. 

Na ten temat wypowiadali się już czołowi eksperci od zabezpieczenia w sieci, m.in. były dyrektor FBI James Comey, jak i sam przedstawiciel firmy Bitdefender. Ich zdaniem lepiej zabezpieczać się podwójnie i w czasie, w którym nie używamy kamerki - po prostu zaklejać ją taśmą. To żaden wstyd. 

Źródło:  wiedzoholik.pl
Dodano: 15.11.2020
autor: HjakHajto

Zobacz również

28 czerwca 2026 roku padł rekord wszech czasów w historii pomiarów temperatury w Polsce. Stacja w Słubicach zarejestrowała 40,5°C, tym samym bijąc dotychczasowy rekord wynoszący 40,2°C, ustanowiony 29 lipca 1921 roku w Prószkowie.
logo-head
Dodano: 28.06.2026
Dzisiaj w Polsce jest cieplej niż w Egipcie.
logo-head
Dodano: 28.06.2026
W Słubicach odnotowano temperaturę 38,9°C, ustanawiając nowy rekord temperatury odnotowanej w czerwcu w historii pomiarów meteorologicznych w Polsce.
logo-head
Dodano: 27.06.2026
W niedzielę i poniedziałek lokalnie temperatura może przekroczyć 40°C.
logo-head
Dodano: 27.06.2026
Producent wody Cisowianka złożył pozew przeciwko Skarbowi Państwa i skierował skargę do Komisji Europejskiej. Domaga się wyjaśnienia, dlaczego czysta woda butelkowana ma 23% VAT, podczas gdy część napojów słodzonych i smakowych korzysta z 5% stawki.
logo-head
Dodano: 27.06.2026