Niebawem zobaczymy dużo kowali bezskrzydłych, zwanych tramwajarzami, bo chodzą sobie spięte jak wagoniki. "Kowaliki" nie są trujące, nie gryzą, nie niszczą kwiatów ani warzyw. Daj im żyć, nie depcz i nie zabijaj
czytaj dalej
Kowale bezskrzydłe nie są groźne, nie są szkodliwe, nie są trujące, nie gryzą. Lubisz letnie wieczory bez komarów? to chroń "kowaliki", bo te pluskwiaczki je odstraszają. Kowale bezskrzydłe mają taką dietę, że i martwym chrabąszczem nie pogardzą. Owszem, trochę obnoszą się ze swoim życiem seksualnym, ale nie miejmy im tego za złe.

Dodano: 22.04.2023
Zobacz również
Dodano: 12.04.2026
Dodano: 12.04.2026
Dodano: 12.04.2026
Dodano: 11.04.2026
Luksusowy jacht Marka Zuckerberga zużywa podczas rejsu około 4400 litrów oleju napędowego na godzinę.
czytaj dalej
Superjacht Marka Zuckerberga, nazwany „Launchpad”, miał kosztować około 300 milionów euro. Według szacunków podczas rejsu zużywa nawet 4400 litrów diesla na godzinę - w skali roku przekłada się to na emisję CO₂ porównywalną z około 630 samochodami klasy średniej. Eksperci podkreślają jednak, że są to dane orientacyjne, a rzeczywiste zużycie paliwa i poziom emisji zależą m.in. od prędkości, warunków pogodowych oraz sposobu eksploatacji jednostki.

Dodano: 11.04.2026