Niemcy planują legalizację marihuany do celów rekreacyjnych. Niemiecki budżet może zyskać na tym blisko 5 miliardów euro rocznie.
czytaj dalej
Plany te przewidują kontrolę jakości, tak by uniknąć rozprowadzania zanieczyszczonej substancji, a także rozwiązania, gwarantujące ochronę niepełnoletnich. Po czterech latach dokonany zostanie przegląd ustawy pod kątem skutków społecznych.

Dodano: 19.11.2021
autor: Jackson
Zobacz również
Dodano: 10.07.2026
Dodano: 10.07.2026
Chińczycy mieli nazwać jedną ze swoich miejscowości "Bolesławiec", żeby móc legalnie pisać, że ich ceramika jest z Bolesławca.
czytaj dalej
Ceramika z Bolesławca od lat cieszy się światową renomą dzięki ręcznie malowanym wzorom, zwłaszcza charakterystycznemu motywowi pawiego oka. Jej popularność jest tak duża, że - jak twierdzi prezeska Ceramiki Kalich - w Chinach jedna z miejscowości miała zostać nazwana „Bolesławiec”, by tamtejsi producenci mogli oznaczać swoje wyroby jako pochodzące z „Bolesławca”.

Dodano: 10.07.2026
Dodano: 10.07.2026
Dodano: 10.07.2026