Niemieccy naukowcy z Instytutu Astronomii im. Maxa Plancka odkryli planetę podobną do Ziemi, na której może istnieć życie. Nowo odkryta egzoplaneta nazywa się Wolf 1069 b, ma masę podobną do Ziemi i może znajdować się na niej woda w stanie ciekłym
czytaj dalej
Naukowcy sądzą, że na Wolf 1060b może znajdować się woda, atmosfera i pole magnetyczne. Symulacje komputerowe pokazują, że na planecie utrzymują się temperatury w granicach 13 stopni Celsjusza. Nowa Ziemia znajduje się "zaledwie" 31 lat świetlnych od naszej planety.

Dodano: 08.02.2023
Zobacz również
Mateusz Morawiecki stworzył nowe stowarzyszenie, które nazwał Rozwój Plus.
czytaj dalej
- Naszym celem jest tworzenie dodatkowej przestrzeni do dialogu, wymiany doświadczeń oraz inicjowania działań wspierających rozwój społeczny i gospodarczy Polski - przekazał Wirtualnej Polsce Morawiecki.

Dodano: 16.04.2026
Dodano: 16.04.2026
Z badań wynika, że psy rzeczywiście odczuwają zazdrość, gdy widzą, jak głaszczesz inne zwierzę.
czytaj dalej
Czy psy potrafią być zazdrosne? Coraz więcej badań wskazuje, że tak. Naukowcy zauważyli, że czworonogi reagują wyraźnym niepokojem, gdy ich opiekun poświęca uwagę innemu zwierzęciu – próbują się wtrącać, domagają się pieszczot lub odwracają uwagę właściciela.

Dodano: 16.04.2026
Dodano: 16.04.2026
Dodano: 15.04.2026