Od 1988 do 2016 roku, producent sosu Sriracha, Huy Fong Foods, zaopatrywał się we wszystkie papryczki u jednego dostawcy, opierając się tylko na ustnym porozumieniu, przypieczętowanym skinieniem głowy i uściskiem dłoni, bez żadnej umowy na papierze.
czytaj dalej
Ten pikantny, lekko słodki, dobry na wszystko sos, w natychmiast rozpoznawalnej butelce z białym emblematem koguta i jaskrawozieloną końcówką, był pomysłem Davida Trana, który jako pierwszy opracował przepis i sprzedawał go w Los Angeles od 1980 roku jako wietnamski uchodźca rozpoczynający nowe życie dla swojej rodziny.

Dodano: 29.09.2024
Zobacz również
Dodano: 13.01.2026
Na pustyni Karakum w Turkmenistanie znajdują się "Wrota Piekieł", to szeroka na 70 metrów dziura, która płonie nieprzerwanie od 1971 roku.
czytaj dalej
"Wrota piekieł " to krater gazowy, który powstał w 1971 roku, gdy radzieccy geolodzy przypadkowo przewiercili się do płytkiego podziemnego złoża gazu ziemnego. Możliwe, że za sprawą działań miejscowych władz jego dni są policzone. Według oficjalnego komunikatu, pożar ulatniającego się z krateru gazu ziemnego zredukowano już o trzy czwarte.

Dodano: 13.01.2026
Dodano: 13.01.2026
Dodano: 13.01.2026
Dodano: 13.01.2026