Oficjalnie ogłoszono, że pandy wielkie nie są już zagrożonym gatunkiem. Udało się przywrócić ich populację żyjącą na wolności do 1800 osobników.
czytaj dalej
Walka na rzecz ratowania pandy wielkiej trwała w Chinach przez kilkadziesiąt lat. „Dziś istnieje 67 rezerwatów o łącznej powierzchni około 1,4 miliona hektarów, które chronią mniej więcej dwie trzecie żyjących na wolności pand" - możemy przeczytać na stronie WWF Polska.
Źródło: www.polsatnews.pl

Dodano: 12.07.2021
autor: MarcinZbezu
Zobacz również
Dodano: 15.05.2026
Dodano: 15.05.2026
Dodano: 15.05.2026
Na szkole, do której uczęszcza 11-letnia Maja, współautorka piosenki „Ciągle tutaj jestem (diss na raka)” powstał wyjątkowy mural. To upamiętnienie akcji, która zjednoczyła Polaków.
czytaj dalej
Maja Mecan, ale także Bedoes 2115 i Łatwogang zostali uhonorowani w wyjątkowy sposób. Na budynku szkoły podstawowej, do której uczęszcza 11-latka, powstaje wielkoformatowy mural upamiętniający akcję, która poruszyła i zjednoczyła Polaków. O malunku poinformował na platformie X Aleksander Twardowski - przedsiębiorca, felietonista i prezes stowarzyszenia Dobrodzielnia.

Dodano: 15.05.2026
Dodano: 15.05.2026