Pestki jabłek, moreli i brzoskwiń zawierają cyjanek - śmiertelną truciznę, która w większej ilości powoduje zgon w bardzo krótkim czasie.
czytaj dalej
Śmiertelna dawka cyjanku to 150-500 mg, w zależności od wagi potencjalnej ofiary. Zatrucia cyjankiem są rzadkie, ale przebiegają bardzo gwałtownie i zazwyczaj kończą się śmiercią.
Źródło: www.medonet.pl

Dodano: 12.11.2020
autor: MarcinZbezu
Zobacz również
Dodano: 06.07.2026
Dodano: 06.07.2026
Dodano: 06.07.2026
Firma Commodore stworzyła telefon, który nie pozwala korzystać z mediów społecznościowych. Można na nim np. zamówić Ubera, ale nie da się korzystać z Instagrama.
czytaj dalej
Commodore Callback 8020 ma promować cyfrowy detoks, dlatego wyposażono go wyłącznie w podstawowe funkcje, rezygnując z najbardziej angażujących aplikacji.
Jak informuje producent, choć telefon wyglądem nawiązuje do klasycznych modeli Nokii sprzed lat, oferuje dostęp do wybranych współczesnych aplikacji. Urządzenie działa pod kontrolą systemu Sailfish OS fińskiej firmy Jolla, opartego na Linuksie. Cena telefonu wynosi 500 dolarów.

Dodano: 06.07.2026
Dodano: 06.07.2026