Podczas epidemii cholery w 1832 roku część ludzi twierdziła, że choroba została wymyślona po to by zapędzić ludzi do szpitali i przeprowadzać na nich eksperymenty.
czytaj dalej
„W wielu większych miastach wiosną i latem 1832 r. miały miejsce zamieszki i niepokoje związane z cholerą. We wczesnych zamieszkach biedni ludzie w ogóle wątpili w istnienie choroby, wierząc, że jest ona wytworem wyobraźni władz, mającą na celu umożliwienie przymusu skierowania biednych do szpitali w celu przeprowadzenia eksperymentów, wiwisekcji, sekcji po śmierci, lub aby utrzymać populację” - czytamy w książce Ruth Richardson „Death, Dissection and the Destitute”.
Źródło: www.focusnauka.pl

Dodano: 11.01.2021
autor: MarcinZbezu
Zobacz również
Dodano: 21.08.2026
Hawaje szukają ludzi, którzy w zamian za darmowe mieszkanie, będą opiekować się świnkami.
czytaj dalej
Sanktuarium znajduje się w Keaau na Big Island i jest organizacją non-profit zajmującą się uratowanymi świniami. Preferowane są osoby, które mogą zostać na miejscu przez 3-6 miesięcy. Oprócz opieki nad zwierzętami można pomagać m.in. przy ogrodzeniach, pracach terenowych, kompostowaniu czy organizacji zajęć dla świń.

Dodano: 21.08.2026
Dodano: 21.08.2026
Dodano: 21.08.2026
Dodano: 21.08.2026