Amerykańska sieć fastfood Wendy's ma ponad siedem tys. restauracji w 30 krajach świata. Data otwarcia pierwszej restauracji Wendy's nad Wisłą uzależniona jest od tego, jak szybko sieć znajdzie tu partnerów. Od podpisania umowy do otwarcia nowego rynku mija od 12 do 18 miesięcy. Wendy's słynie z kwadratowych hamburgerów, pikantnych kanapek z kurczakiem i deserów Frosty

Zobacz również
Ponad 350 gości ze świata kultury, sztuki i mediów zasiadło przy jednym, kilkudziesięciometrowym stole na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. Kolacja „Dobry Stół”, przygotowana w ramach Malta Festival, była kulminacją współpracy Kuchni Vikinga z festiwalem.
Wydarzenie oparto na motywie czterech pór roku, z których każdą reprezentował inny szef kuchni. Lato należało do Eweliny Łapińskiej, szefowej kuchni i dyrektorki rozwoju produktu Kuchni Vikinga. Jej autorski biały chłodnik inspirowany Podlasiem przełamywał wielkopolskie tradycje i na nowo interpretował regionalne smaki.
