Rude osoby wymagają około 20% większej dawki narkozy (w postaci gazu usypiającego) od osób o innym kolorze włosów.
czytaj dalej
Jest to związane z występującą u nich mutacją genu MC1R, który poza kolorem włosów odpowiada również za wrażliwość na ból. Oznacza to, że rudowłosi ogólnie odczuwają większy ból niż potraktowani takim samym bodźcem szatyni czy blondyni, a zatem potrzebują większej dawki znieczulenia.

Dodano: 20.02.2022
Zobacz również
Pod Łodzią znaleziono ważący trzy kilogramy meteoryt. To pozostałość po bolidzie, który 17 kwietnia przeleciał nad Polską.
czytaj dalej
Niemal trzy kilogramy waży żelazny meteoryt, który jest pozostałością po bolidzie widocznym nad Polską 17 kwietnia. Kilka dni po tym zjawisku fragment odnaleziono w okolicach Łodzi - odkrycia dokonali naukowcy wraz z poszukiwaczami współpracującymi w ramach sieci bolidowej. Kluczowe okazały się zapisy z kamer, które pozwoliły precyzyjnie wytypować miejsce upadku. Już w sobotę rozpoczną się badania krótkotrwałych izotopów promieniotwórczych znajdujących się w meteorycie.

Dodano: 25.04.2026
Dodano: 24.04.2026
Dodano: 24.04.2026
Dodano: 24.04.2026
Dodano: 24.04.2026