Szczyt Mount Everestu zbudowany jest z wapienia morskiego, co oznacza, że szczyt ten był kiedyś dnem Oceanu.
czytaj dalej
Mount Everest składa się ze skał, które zostały zatopione ponad 400 milionów lat temu pod prehistorycznym Oceanem Tetydy.

Dodano: 09.04.2022
Zobacz również
Dodano: 18.01.2026
Dodano: 18.01.2026
Dodano: 17.01.2026
Polska zmienia wzór aktu małżeństwa. Zamiast określeń „kobieta” i „mężczyzna” pojawią się „pierwszy małżonek” i „drugi małżonek”.
czytaj dalej
Ministerstwo Cyfryzacji zmieni wzory aktów stanu cywilnego, co umożliwi transkrypcję zagranicznych aktów małżeństw zawartych przez osoby tej samej płci. Używane dotychczas określenia „kobieta” i „mężczyzna” zostaną zamienione na „pierwszy małżonek” i „drugi małżonek”. Polska nie zmienia definicji małżeństwa w prawie i nie wprowadza małżeństw jednopłciowych zawieranych w kraju.

Dodano: 17.01.2026
Policjanci z Komendy w Wodzisławiu Śląskim okradali dilerów i sami sprzedawali towar.
czytaj dalej
Według ustaleń śledczych, policjanci mieli zabezpieczone na******i od dilerów nie przekazywać do depozytu, lecz wracały one później na rynek i były sprzedawane.

Dodano: 17.01.2026