Tak wygląda Hayley Arceneaux, 29-letnia astronautka, w kosmosie, trzymając zdjęcie samej siebie w wieku 10 lat, kiedy była chora na nowotwór.
czytaj dalej
Hayley jest pierwszym człowiekiem w historii, który poleciał w kosmos z protezą i jednocześnie najmłodszym obywatelem Stanów Zjednoczonych na orbicie okołoziomskiej. U Hayley Arceneaux w wieku 10 lat zdiagnozowano kostniakomięsak w kolanie. Została wyleczona w dziecięcym szpitalu Saint Jude. Obecnie pracuje jako physician associate w tym samym ośrodku.
Źródło: www.spacefacts.de

Dodano: 30.09.2021
autor: MarcinZbezu
Zobacz również
Dodano: 23.04.2026
Dodano: 23.04.2026
Dodano: 23.04.2026
Dodano: 23.04.2026
Osoby w Wielkiej Brytanii, urodzone po 1 stycznia 2009 roku, będą objęte dożywotnim zakazem kupowania papierosów.
czytaj dalej
Ustawa została już przyjęta przez parlament i ma wejść w życie po formalnym zatwierdzeniu (tzw. royal assent). To efekt nowych przepisów, które mają stworzyć „pokolenie wolne od dymu”. W praktyce oznacza to stopniowe podnoszenie wieku sprzedaży wyrobów tytoniowych, tak aby młodsze roczniki nigdy nie mogły ich legalnie nabyć.

Dodano: 22.04.2026