Jarmark bożonarodzeniowy Kolonia, kiedy czynny jest od 18 listopada do 23 grudnia, znajduje się pod Katedrą na Roncalliplatz.
Największe wrażenie na tym świątecznym targu robi choinka z czerwonymi straganami, które układają się wokół niej w kształt gwiazdy. Wizyta w Kolonii to okazja, żeby wziąć udział w ponad 100 darmowych wydarzeniach podczas trwania jarmarku.

Zobacz również


Ośmiu na dziesięciu Czechów – aż 81 proc. – wskazuje Polskę jako największego sojusznika swojego kraju. Żadne inne państwo nie cieszy się u naszych południowych sąsiadów tak silnym poparciem. Co więcej, Polska wyraźnie dystansuje kolejne kraje w zestawieniu – wynika z badania przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Publicznej przy Instytucie Socjologii Akademii Nauk Republiki Czeskiej.
Dla porównania, dwie trzecie respondentów (66 proc.) uznaje za sojusznika Czech Niemcy. Taki sam odsetek wskazuje państwa skandynawskie – Norwegię, Danię, Szwecję i Finlandię. Na dalszych miejscach znalazły się Francja (62 proc.), a także Wielka Brytania i Słowacja (po 59 proc.). Ponad połowa badanych (52 proc.) zalicza do grona sojuszników również państwa bałtyckie.
