Talibowie, którzy przejęli władzę w Afganistanie poinformowali, że w kraju nie będzie demokracji. Podstawą systemu politycznego ma być szariat.
czytaj dalej
Oznacza to, że prawo będzie ustalane na podstawie Koranu. W taki sposób prawo było ustalane w 1996 roku, kiedy Talibowie po raz pierwszy zdobyli władzę w Afganistanie. Wówczas brutalnie egzekwowano takie przepisy, jak: zakaz pracy zarobkowej i edukacji kobiet, obowiązek noszenia przez kobiety burek zakrywających całą twarz, czy zakaz słuchania muzyki.
Źródło: www.rmf24.pl

Dodano: 19.08.2021
autor: MarcinZbezu
Zobacz również
Dodano: 29.07.2026
Dodano: 29.07.2026
Węże z rodzaju Ahaetulla nasuta nie słyną z agresywnego zachowania. Zamiast tego robią coś znacznie gorszego - oceniają cię swoim spojrzeniem.
czytaj dalej
W rzeczywistości węże z rodzaju Ahaetulla są bardzo spokojne, polegają głównie na kamuflażu i gryzą niezwykle rzadko - zazwyczaj tylko wtedy, gdy zostaną schwytane lub sprowokowane. Ich jad jest słaby i zwykle nie stanowi poważnego zagrożenia dla zdrowego człowieka.

Dodano: 29.07.2026
Dodano: 29.07.2026
Nasza skóra schodzi po oparzeniu słonecznym, ponieważ komórki same uruchamiają proces zaprogramowanej śmierci, by chronić nas przed rakiem.
czytaj dalej
Po oparzeniu słonecznym skóra się złuszcza, ponieważ komórki z uszkodzonym przez promieniowanie UV DNA ulegają zaprogramowanej śmierci (apoptozie). To jeden z mechanizmów, dzięki którym organizm ogranicza ryzyko rozwoju raka skóry.

Dodano: 28.07.2026