Tomasz Rożek jako jedyny Polak został doradcą w Europejskiej Agencji Kosmicznej.
czytaj dalej
Tomasz Rożek jest jedynym przedstawicielem Polski i krajów naszego regionu w High-Level Advisory Group for Human and Robotic Space Exploration for Europe (HLAG), czyli Grupie Doradczej Wysokiego Szczebla ds. Ludzkiej i Robotycznej Eksploracji Kosmosu. - Naszym zadaniem będzie określenie kierunku, w którym Europa powinna rozwijać technologie kosmiczne - powiedział.

Dodano: 15.07.2022
Zobacz również
Dodano: 10.07.2026
Dodano: 10.07.2026
Chińczycy mieli nazwać jedną ze swoich miejscowości "Bolesławiec", żeby móc legalnie pisać, że ich ceramika jest z Bolesławca.
czytaj dalej
Ceramika z Bolesławca od lat cieszy się światową renomą dzięki ręcznie malowanym wzorom, zwłaszcza charakterystycznemu motywowi pawiego oka. Jej popularność jest tak duża, że - jak twierdzi prezeska Ceramiki Kalich - w Chinach jedna z miejscowości miała zostać nazwana „Bolesławiec”, by tamtejsi producenci mogli oznaczać swoje wyroby jako pochodzące z „Bolesławca”.

Dodano: 10.07.2026
Dodano: 10.07.2026
Dodano: 10.07.2026