W sobotę, 8 listopada, plac przed katedrą św. Elżbiety w Koszycach zamienił się w wielki parkiet taneczny. Niezwykłe wydarzenie zorganizowano z okazji 75. urodzin arcybiskupa Bernarda Bobera. Za konsoletą stanął portugalski DJ i ksiądz Padre Guilherme, a publiczność porwał m.in. remiks autorstwa Polaka - Mateusza Dziewulskiego, znanego jako Skytech.
W Katowicach otwarto pierwszy w Polsce tzw. sklep socjalny. Można w nim kupić produkty za cenę o 50% niższą, niż w normalnych sklepach.
czytaj dalej
Sklep socjalny został otwarty w grudniu ubiegłego roku w Katowicach przy ulicy Tysiąclecia 82. Najbardziej potrzebujący mieszkańcy miasta mogą w nim kupić podstawowe produkty w bardzo okazyjnych, niespotykanych w normalnych sklepach, cenach. Z oferty sklepu socjalnego mogą skorzystać osoby, których dochód na cżłonka rodziny nie przekracza 1320 zł. Obecnie obowiązuje limit kwoty, za jaką można dokonać zakupów - wynosi on 100 zł na rodzinę.
Źródło: www.portal.katowice.pl

Dodano: 08.01.2021
autor: MarcinZbezu
Zobacz również
Dodano: 11.11.2025
Dodano: 11.11.2025
Dodano: 11.11.2025
Dodano: 10.11.2025
Dodano: 10.11.2025