W miasteczku Barrow (Utqiagvik) na Alasce 18 listopada rozpocznie się faza nocy polarnej, co oznacza, że miasto pogrążone będzie w ciemnościach przez 65 dni. Następny wschód słońca będzie miał tam miejsce 22 stycznia.
czytaj dalej
Podczas godzin wyznaczających w Utqiagvik porę dnia panować będzie lekki półmrok. Choć Słońce znajduje się zbyt nisko pod horyzontem, jego promienie docierają do wyższych warstw atmosfery i tam ulegają rozproszeniu.

Dodano: 14.11.2023
Zobacz również
Sejm przyjął projekt ustawy o zakazie patostreamingu! Głos za oddało aż 419 posłów, przeciw było 19. Jedna osoba wstrzymała się od głosu.
czytaj dalej
Projekt ustawy przewiduje karę więzienia dla osób, które –-w celu uzyskania korzyści majątkowej lub osobistej - publicznie udostępniają materiały pokazujące popełnienie poważnego przestępstwa, znęcanie się nad zwierzęciem, jego zabicie albo poniżające traktowanie człowieka, nawet jeśli odbywa się to za jego zgodą.
Do katalogu takich czynów zaliczono m.in. przestępstwa zagrożone karą pozbawienia wolności nie krótszą niż pięć lat.

Dodano: 11.06.2026
Dodano: 11.06.2026
Dodano: 11.06.2026
Dodano: 11.06.2026
Dodano: 10.06.2026