W serwisie Flightradar24 służącym do obserwacji ruchu lotniczego, możemy śledzić podróż Świętego Mikołaja.
czytaj dalej
Sanie Mikołaja przemierzające rozgwieżdżone niebo oznaczone są nazwą kodową SANTA1. Obecnie pojazd znajduje się na wysokości 11 582 m i porusza się z prędkością 74 km/h.
Źródło: www.flightradar24.com

Dodano: 24.12.2020
autor: MarcinZbezu
Zobacz również
Na pchlim targu w Warszawie wystawiony był sztylet, którego wiek szacowany jest na 2800 lat.
czytaj dalej
Stołeczni policjanci znaleźli na giełdzie staroci na Ursynowie sztylet z epoki brązu, charakterystyczny dla kultury Scytów. Jego 68-letni właściciel tłumaczył, że kupił go w Niemczech. Mężczyzna usłyszał zarzut nielegalnego wprowadzenia na terytorium Polski zabytku archeologicznego.

Dodano: 25.04.2026
Dodano: 25.04.2026
Dodano: 25.04.2026
Dodano: 25.04.2026
Pod Łodzią znaleziono ważący trzy kilogramy meteoryt. To pozostałość po bolidzie, który 17 kwietnia przeleciał nad Polską.
czytaj dalej
Niemal trzy kilogramy waży żelazny meteoryt, który jest pozostałością po bolidzie widocznym nad Polską 17 kwietnia. Kilka dni po tym zjawisku fragment odnaleziono w okolicach Łodzi - odkrycia dokonali naukowcy wraz z poszukiwaczami współpracującymi w ramach sieci bolidowej. Kluczowe okazały się zapisy z kamer, które pozwoliły precyzyjnie wytypować miejsce upadku. Już w sobotę rozpoczną się badania krótkotrwałych izotopów promieniotwórczych znajdujących się w meteorycie.

Dodano: 25.04.2026