W styczniu 1995 roku terroryści Al-Kaidy planowali zamach na Jana Pawła II. Zamachowców powstrzymano niecały tydzień przed przybyciem papieża na Filipiny.
czytaj dalej
Zamach na papieża miał być początkiem Operacji Bojinka. Wkrótce potem eksplodować miało 11 samolotów z tysiącami osób na pokładzie. 15 stycznia 1995 roku zamachowiec samobójca, przebrany za księdza, miał zbliżyć się do papieża i zdetonować bombę. Al-Kaida wyszkoliła 20 mężczyzn w celu realizacji tego zamachu.

Dodano: 11.09.2021
Zobacz również
Blisko połowa Gen Z nie widzi sensu i celu w życiu.
czytaj dalej

Dodano: 24.07.2026
Dodano: 24.07.2026
Prezydent Karol Nawrocki podpisał zakaz trzymania psów na uwięzi.
czytaj dalej
Prezydent Karol Nawrocki podpisał nowelę zakazującą trzymania psów i kotów na uwięzi. Nawrocki stwierdził, że poprzednia decyzja o odmowie podpisania tej ustawy zmusiła rządzących do cięższej pracy. - To doprowadziło do stworzenia prawa rozsądniejszego, skuteczniejszego i bliższego codziennemu życiu obywateli

Dodano: 24.07.2026
Dodano: 24.07.2026
Dodano: 24.07.2026