We Włoszech trzeba wykupić specjalną zgodę na zbieranie grzybów w lesie. Zgoda na 7 dni kosztuje 40 euro, a abonament na całoroczne grzybobranie to koszt 100 euro.
czytaj dalej
Jak co roku o tej porze we Włoszech trwają intensywne kontrole osób zbierających grzyby w lasach państwowych. W tym kraju legalne zbieranie grzybów możliwe jest tylko po wykupieniu specjalnej licencji.
Źródło: www.onet.pl

Dodano: 27.09.2020
autor: MarcinZbezu
Zobacz również
Prezydent Karol Nawrocki podpisał ustawę o zakazie patostreamingu.
czytaj dalej
Ustawa zakłada, że kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej publicznie rozpowszechnia treści przedstawiające popełnienie czynu zabronionego zagrożonego karą pozbawienia wolności, czynu polegającego na znęcaniu się nad zwierzęciem lub zabiciu go, czy na poniżającym traktowaniu innej osoby - nawet za jej zgodą - podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech. Jeżeli wspomniane treści będą przedstawiały osobę poniżej 18. roku życia, kara będzie wyższa - od trzech miesięcy do pięciu lat.

Dodano: 17.07.2026
Dodano: 16.07.2026
Dodano: 16.07.2026
Dodano: 16.07.2026
Dodano: 16.07.2026