Większość Europejczyków chciałaby mieć dwójkę lub więcej dzieci. W rzeczywistości mają ich jednak mniej.
czytaj dalej
W ramach badań w latach 90. sprawdzano wymarzoną liczbę potomstwa respondentów w wieku 20-24 lat, a następnie porównywano tę liczbę z rzeczywistą ilością posiadanych potomków o respondentów w wieku 40-42 lata w 2019 roku. Największą tzw. Lukę dzietności, czyli różnice pomiędzy deklarowaną, a rzeczywistą liczbą potomstwa zauważono w Hiszpanii, Grecji, Portugalii, Słowenii oraz Litwie i Łotwie.
Źródło: www.totylkoteoria.pl

Dodano: 23.09.2021
autor: MarcinZbezu
Zobacz również
Dodano: 23.01.2026
Dodano: 23.01.2026
Dodano: 23.01.2026
Mehran Nasseri to uchodźca, który przypadkiem trafił na lotnisko Charles’a de Gaulle’a, którego nie mógł opuścić. Spędził tam 18 lat. Irańczyk stał się inspiracją dla filmu „Terminal” z Tomem Hanksem.
czytaj dalej
Nasseri spędzał dni na pisaniu pamiętnika oraz czytaniu książek i gazet. Jego historia przyciągnęła uwagę międzynarodowych mediów, a także słynnego reżysera Stevena Spielberga, który na podstawie życiorysu Irańczyka wyreżyserował film "Terminal" z Tomem Hanksem i Catherine Zetą-Jones w rolach głównych.

Dodano: 23.01.2026
Od 1 lipca 2026 roku każda paczka z Chin o wartości do 150 euro zostanie objęta dodatkowym podatkiem w wysokości około 12,50 zł (3 euro).
czytaj dalej
Od 1 lipca 2026 r. Unia Europejska wprowadzi nową opłatę celną dla małych paczek spoza UE. Przesyłki o wartości do 150 euro - dotychczas zwolnione z cła - zostaną objęte ryczałtową opłatą w wysokości 3 euro (ok. 12,50 zł). Nowe cło obejmie przede wszystkim paczki importowane z Chin i będzie naliczane jako dodatkowa opłata celna.

Dodano: 23.01.2026