Wybitny astrofizyk Stephen Hawking twierdził, że obce cywilizacje istnieją, a gdy dotrą do Ziemi to nie skończy się to dobrze dla jej mieszkańców.
czytaj dalej
Zmarły w 2018 roku astrofizyk uważał, że kosmici istnieją, na co wskazują obliczenia matematyczne, rozmiar wszechświata i liczba galaktyk. Uznawanie nas za jedyne życie w kosmosie uważał za aroganckie i nierozsądne. Zdaniem Hawkinga - jeżeli obca cywilizacja dotarłaby do Ziemi, to prawie na pewno skończyłoby się to źle dla jej mieszkańców. Stephen Hawking sądził, że jeśli zaawansowana cywilizacja odwiedzi Ziemię, to będą to prawdopodobnie „kosmiczni nomadzi chcący skolonizować lub podbić planety”. W 2016 roku w “Stephen Hawking’s Favorite Places” powiedział natomiast, że jeśli kosmici przybyliby na Ziemię, moglibyśmy skończyć jak Indianie po odkryciu Ameryki przez Krzysztofa Kolumba, a wszyscy wiemy, że ta historia nie skończyła się dla nich dobrze.
Źródło: stanwiedzy.pl

Dodano: 23.11.2020
autor: MarcinZbezu
Zobacz również
Dodano: 23.01.2026
Mehran Nasseri to uchodźca, który przypadkiem trafił na lotnisko Charles’a de Gaulle’a, którego nie mógł opuścić. Spędził tam 18 lat. Irańczyk stał się inspiracją dla filmu „Terminal” z Tomem Hanksem.
czytaj dalej
Nasseri spędzał dni na pisaniu pamiętnika oraz czytaniu książek i gazet. Jego historia przyciągnęła uwagę międzynarodowych mediów, a także słynnego reżysera Stevena Spielberga, który na podstawie życiorysu Irańczyka wyreżyserował film "Terminal" z Tomem Hanksem i Catherine Zetą-Jones w rolach głównych.

Dodano: 23.01.2026
Od 1 lipca 2026 roku każda paczka z Chin o wartości do 150 euro zostanie objęta dodatkowym podatkiem w wysokości około 12,50 zł (3 euro).
czytaj dalej
Od 1 lipca 2026 r. Unia Europejska wprowadzi nową opłatę celną dla małych paczek spoza UE. Przesyłki o wartości do 150 euro - dotychczas zwolnione z cła - zostaną objęte ryczałtową opłatą w wysokości 3 euro (ok. 12,50 zł). Nowe cło obejmie przede wszystkim paczki importowane z Chin i będzie naliczane jako dodatkowa opłata celna.

Dodano: 23.01.2026
Dodano: 23.01.2026
Dodano: 23.01.2026