Zdolność do natychmiastowego reagowania sarkastycznymi i ironicznymi komentarzami jest oznaką zdrowego mózgu.
czytaj dalej
Badania pokazują, że sarkazm stymuluje mózg, gdyż wymaga cięższej pracy, by go zrozumieć i zinterpretować. W rozumieniu sarkazmu uczestniczą różne części mózgu współpracujące ze sobą. Autorzy badania uważają, że zrozumienie sarkazmu wymaga całej serii procesów angażujących wiele części mózgu.

Dodano: 10.11.2023
Zobacz również
Dodano: 05.07.2026
Dodano: 05.07.2026
Dodano: 04.07.2026
Dodano: 04.07.2026
W starożytnych Pompejach zachowało się wiele graffiti. Wśród nich można znaleźć napisy takie jak: „Gaius tu był”, „Atemitus zrobił mi dziecko”, „Tutaj przeleciałem wiele dziewczyn”, „Phileros jest eunuchem” czy „Secundus tu srał”.
czytaj dalej
W Pompejach zachowało się ponad 10 tysięcy graffiti pozostawionych przez mieszkańców blisko 2000 lat temu. To zaskakująco współczesne napisy - od wyznań miłosnych, przez reklamy i ogłoszenia, po żarty, obelgi i wulgaryzmy.

Dodano: 04.07.2026