Złoty medal w skateboardingu na olimpiadzie Tokio 2020 zdobyła 13-letnia Momiji Nishiya. Co ciekawe - srebrny medal również zdobyła 13-latka, a brązowy medal - 16-latka.
czytaj dalej
Srebrny medal zdobyła Rayassa Leal z Brazylii, a trzecie miejsce Japonka Funa Nakayama. Skateboarding to dyscyplina, która debiutuje na Igrzyskach Olimpijskich, by stały się one bardziej przystępne dla młodych ludzi.
Źródło: sportowefakty.wp.pl

Dodano: 26.07.2021
autor: MarcinZbezu
Zobacz również
Dodano: 06.02.2026
Dodano: 06.02.2026
Dodano: 06.02.2026
Dodano: 06.02.2026
Bociany szykują się już do powrotu do swoich gniazd w Polsce.
czytaj dalej
Ornitolodzy monitorują wędrówki bocianów za pomocą nadajników GPS montowanych na ich grzbietach. Z obserwacji wynika, że ptaki zaczynają już wykazywać tzw. niepokój migracyjny. Osobniki, które wiosną powinny dotrzeć do Polski, przebywają obecnie w rejonach Czadu i Sudanu i pokonują nawet do 240 kilometrów dziennie. To etap przygotowań do kolejnego odcinka długiej podróży - wyjaśniają naukowcy z Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Dodano: 05.02.2026