
80 proc. katastrof lotniczych zdarza się w pierwszych 3 minutach po starcie samolotu, albo w ostatnich 8 minutach lotu.

czytaj dalej
Aby zginąć w katastrofie lotniczej trzeba mieć naprawdę pecha – w końcu, jak przyznają eksperci, opierając się na powszechnie dostępnych danych, do katastrofy, w której giną wszyscy pasażerowie, dochodzi średnio raz na 2,5 mln wykonanych lotów.

Dodano: 15.12.2023
Zobacz również
Dodano: 24.04.2025

Dzięki 11-letniemu Jankowi ze Słupska udało się złapać kierowcę, który na parkingu uszkodził dwa auta i odjechał. Mężczyzna został złapany, miał zakaz kierowania pojazdami.

czytaj dalej
Chłopiec zapamiętał numer rejestracji i zostawił informację pod wycieraczkami pokrzywdzonych osób, podał też kontakt do siebie i swojej mamy.

Dodano: 24.04.2025
Dodano: 24.04.2025

9 na 10 kobiet pozostaje przy pijącym partnerze, 9 na 10 mężczyzn odchodzi od pijących partnerek.

czytaj dalej
Kobiety często kierują się lojalnością, nadzieją na zmianę i troską o rodzinę. Tymczasem dziewięciu na dziesięciu partnerów pijących kobiet odchodzi od swoich partnerek, nie chcąc mierzyć się z problemem uzależnienia. Dane te pokazują wyraźne różnice w postawach i społecznym odbiorze ról płciowych w kontekście alkoholizmu.

Dodano: 23.04.2025
Dodano: 23.04.2025