Dokładnie 125 lat temu, 29 listopada 1899 roku został założony jeden z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich, czyli FC Barcelona
czytaj dalej
29 listopada 1899 pasjonujący się futbolem 22-letni Szwajcar Hans Gamper wraz z grupą przyjaciół zebranych w sali gimnastycznej Gimnasio Solé, przy barcelońskiej ulicy La Rambla utworzył Foot-Ball Club Barcelona. Dziesięć dni po założeniu klubu, 8 grudnia 1899 r. o godzinie piętnastej, na pierwszym boisku FC Barcelony, Velodromo de la Bonanova, rozegrano pierwszy mecz: rywalem byli Anglicy, którzy wygrali to spotkanie 1:0.

Dodano: 29.11.2022
Zobacz również
Dodano: 07.05.2026
Dodano: 07.05.2026
Zwycięzca licytacji „nocowanki” u Julii Wieniawy, który wylicytował ją na WOŚP za ponad 100 tys. zł, nie wpłacił pieniędzy i urwał się z nim całkowicie kontakt.
czytaj dalej
Osoby, które zajęły kolejne miejsca w licytacji, również nie są już zainteresowane - w międzyczasie przeznaczyły pieniądze na inne cele.

Dodano: 07.05.2026
Dodano: 07.05.2026
Prezydent Karol Nawrocki chce zorganizować referendum, by sprawdzić, co Polacy myślą o polityce klimatycznej.
czytaj dalej
"Czy jest pan/pani za realizacją unijnej polityki klimatycznej, która doprowadziła do wzrostu kosztów życia obywateli, cen energii i prowadzenia działalności gospodarczej i rolniczej?" - to pytanie, które miałoby paść w referendum.

Dodano: 07.05.2026