Michał Lipiec jest uczniem V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. O jego sukcesach zrobiło się głośno w ubiegłym roku, kiedy został multimedalistą międzynarodowych olimpiad. Polak otrzymał oficjalne oferty studiów i stypendiów od prestiżowych amerykańskich i brytyjskich uniwersytetów: Uniwersytetu Harvarda, MIT (Massachusetts Institute of Technology), Uniwersytetu Cambridge oraz Caltech, czyli Kalifornijskiego Instytutu Technicznego.

Zobacz również
Lekarze z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Warszawie po raz pierwszy z sukcesem przeprowadzili przeszczep tak małego serca. Narząd wielkości dorosłego kciuka uratował życie pięciomiesięcznego Ignacego.
Chłopiec przyszedł na świat z ciężką wadą wrodzoną - połowa jego serca była niedorozwinięta i nie mogła prawidłowo pompować krwi. Jedyną szansą na przeżycie był przeszczep, jednak znalezienie odpowiednio małego dawcy graniczyło z cudem. Jak poinformował Mariusz Kuśmierczyk, kierujący Kliniką Chirurgii Serca, Klatki Piersiowej i Transplantologii WUM, dawcą był noworodek, który zmarł tuż po narodzinach. Dzięki zgodzie rodziców Ignacy otrzymał szansę na dalsze życie.

Jak ustalili funkcjonariusze, za uszkodzeniami stoją dwaj chłopcy w wieku dziewięciu i 10 lat. "Dzieci wykorzystały do tego celu kamienie, rysując nimi karoserię pojazdów" - dodała przedstawicielka policji.

