cookies

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Młodzi mężczyźni nie chcą uprawiać seksu! Jaki mają powód? Trudno w to uwierzyć.
logo-head
czytaj dalej
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez dział analityczny University of Chicago, młodzi mężczyźni nie uprawiają już tyle seksu, co kiedyś. I nie mówimy tutaj tylko o osobnikach w wieku nastoletnim. Dotyczy to również tych, którzy już ukończyli 20 lat, a nawet więcej. 

Skąd jednak  takie wnioski. Dział analityczny uniwersytetu przygląda się panującym trendom już od 1972 roku. W kręgu ich zainteresowań leży również częstotliwość, z jaką spółkują ludzie żyjący na świecie. Dotyczy to oczywiście również młodszych osobników płci męskiej, o których dzisiaj mowa. 

Z porównania danych na przestrzeni lat wynika, że częstotliwość, z jaką faceci uprawiają seks znacznie spadła. Aż jedna czwarta badanych nie miała kontaktu seksualnego w ciągu ostatniego roku, z czego wielu z nich nie skończyło jeszcze 30 lat. To jednak nic! Ankietowani w wieku 18-29 powiedzieli, że nie uprawiali seksu więcej niż dwa razy w ciągu ostatnich 10 lat. 

Inaczej sprawy mają się u kobiet. U nich seks pojawia się w życiu znacznie częściej. Zaledwie 18% kobiet w wieku 18-29 nie miało żadnego zbliżenia w ciągu ostatniego roku. Dobrze, porówćmy jednak do mężczyzn. Co jest powodem ich wstrzemięźliwości? 

Zdaniem ekspertów przyczyniają się do tego gry komputerowe oraz social media. Chłopcy w tym wieku nie mają tyle czasu na szukanie potencjalnej partnerki. Ich rozrywka nie wiąże się z dużą szansą znalezienia kogoś, z kim mogliby iść do łóżka. Kiedyś wyglądało to nieco inaczej, ponieważ więcej się wychodziło, mniej czasu spędzało w domu, a więc rosły szanse na spotkanie tej jedynej, albo chociaż przygody na jedną noc. 

Dzisiaj niestety Facebook, YouTube, Twitter oraz gry stoją między młodymi mężczyznami i kobietami. Te drugie przegrywają nierówną walkę o względy swoich wybranków, ponieważ bardziej liczą się wirtualne przygody.
Dodano: 29.01.2022
autor: Jackson

Zobacz również

W Słubicach odnotowano temperaturę 38,9°C, ustanawiając nowy rekord temperatury odnotowanej w czerwcu w historii pomiarów meteorologicznych w Polsce.
logo-head
Dodano: 27.06.2026
W niedzielę i poniedziałek lokalnie temperatura może przekroczyć 40°C.
logo-head
Dodano: 27.06.2026
Producent wody Cisowianka złożył pozew przeciwko Skarbowi Państwa i skierował skargę do Komisji Europejskiej. Domaga się wyjaśnienia, dlaczego czysta woda butelkowana ma 23% VAT, podczas gdy część napojów słodzonych i smakowych korzysta z 5% stawki.
logo-head
Dodano: 27.06.2026
Gdybyście wpadli na pomysł narzekania na pogodę - godzina 15:30 gdzieś w zimie.
logo-head
Dodano: 27.06.2026
Republika Zielonego Przylądka w 1/16 Mistrzostw Świata zmierzy się z Argentyną!
logo-head
Dodano: 27.06.2026