Na drodze leży żubr potrącony przez wojskową ciężarówkę, obok stoi jego towarzysz Poradek. Tak wygląda rozpacz żubra, który nie potrafi przywrócić przyjaciela do życia. Do sytuacji doszło wczoraj we wsi Stare Masiewo przy granicy z Białorusią.
czytaj dalej
Do sytuacji doszło w centrum wsi Stare Masiewo. Na tej drodze obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h dla pojazdów ciężarowych.

Dodano: 13.11.2023
Zobacz również
Dodano: 19.01.2026
Polski "Dom na skarpie" znalazł się wśród najlepszych projektów architektonicznych na świecie w 2025 roku!
czytaj dalej
Projekt „Dom w Skarpie” autorstwa warszawskiej pracowni 77Studio Architektury znalazł się w prestiżowym zestawieniu ArchDaily - 100 najlepszych realizacji architektonicznych 2025 roku. Nazwa budynku bezpośrednio nawiązuje do jego położenia - na stromym zboczu nad Wisłą, na Mazowszu. Architektura domu nie konkuruje z naturalnym ukształtowaniem terenu, lecz harmonijnie się w nie wpisuje, stając się częścią krajobrazu. Podobną rolę pełni ogród, zaprojektowany jako płynne przedłużenie skarpy, a nie odrębne założenie. Tegoroczne uznanie środowiska potwierdziła także Nagroda SARP w kategorii Budynek mieszkalny jednorodzinny, którą otrzymała ta realizacja.

Dodano: 19.01.2026
Dodano: 19.01.2026
Dodano: 19.01.2026
Dodano: 19.01.2026