Na zdjęciu widzimy trzech laureatów Nagrody Nobla. Maria Skłodowska - Curie (chemia i fizyka), Piotr Curie (fizyka) i Irene Joliot Curie (chemia). Rodzina Curie zdobyła najwięcej nagród Nobla w historii.
Dodano: 09.11.2020
autor: MaulWolf
Zobacz również
Dodano: 15.07.2026
Dodano: 15.07.2026
Dodano: 15.07.2026
Dodano: 15.07.2026
Polscy chirurdzy z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM dokonali światowego przełomu. Dzięki operacji pacjentka, jeszcze niedawno objęta opieką paliatywną z powodu raka wątroby, dziś przygotowuje się do wypisu do domu.
czytaj dalej
Polscy chirurdzy z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pod przewodnictwem prof. Michała Grąta jako pierwsi na świecie wykonali chimeryczne przeszczepienie wątroby. Nowy narząd powstał z dwóch fragmentów o różnym pochodzeniu genetycznym. Przełomowy zabieg przeprowadzono u 47-letniej pacjentki z zaawansowanym rakiem wątroby.

Dodano: 15.07.2026