Samica krokodyla zapłodniła się sama. Była samotna przez 16 lat.
czytaj dalej
Po raz pierwszy naukowcy znaleźli dowody na to, że samice krokodyli mogą składać jaja bez krycia, stosując nietypową strategię reprodukcyjną, która może mieć swoje korzenie ewolucyjne w epoce dinozaurów. Taki sposób rozmnażania się nazywany jest partenogenezą. To rodzaj aseksualne reprodukcji u gatunków, które w normalnych warunkach rozmnażają się przy udziale partnera.

Dodano: 09.06.2023
Zobacz również
Dodano: 08.07.2026
Dodano: 08.07.2026
Dodano: 08.07.2026
Dodano: 08.07.2026
W Parlamencie Europejskim uchwalono rezolucję potępiającą działania Wołodymyra Zełeńskiego ws. nadania jednostce Sił Zbrojnych Ukrainy imienia „Bohaterów UPA”.
czytaj dalej
Wskazano, że jest to niezgodne z wartościami europejskimi i uderza w polską wrażliwość. Za przyjęciem rezolucji opowiedziało się 592 europosłów, przeciw było 42, a 11 wstrzymało się od głosu. Wśród 53 polskich eurodeputowanych tylko jeden zagłosował przeciw – Grzegorz Braun.

Dodano: 08.07.2026