Szwedzkie miasto szkoli wrony i kruki, by oczyszczały ulice z niedopałków papierosów w zamian za orzeszki.
czytaj dalej
Ucząc wrony wymieniania niedopałków na jedzenie, pomagamy w oczyszczaniu naszych ulic. Ptaki wrzucają niedopałki do automatu, który następnie je karmi. Będzie to po prostu handel wymienny. - Mówi założyciel firmy, który stworzył automaty.

Dodano: 04.02.2022
Zobacz również
Polska firma Eternis, partner platform Uber i Bolt, planuje wprowadzenie do Polski autonomicznych pojazdów. Pierwsze taksówki bez kierowców mogą pojawić się na polskich drogach jeszcze w tym roku.
czytaj dalej
Jeszcze w tym roku firma Eternis - współpracująca z Uberem i Boltem - chce kupić autonomiczne auta i rozpocząć ich testowanie na drogach. To efekt zmian w Prawie o ruchu drogowym, które dopuściły do ruchu pojazdy zautomatyzowane. Choć kraje Zachodu i Azji są dziś o krok dalej pod względem technologii i przepisów, Polska może szybko zmniejszyć ten dystans. Pierwsze taksówki bez kierowców mają pojawić się u nas już w 2026 roku.

Dodano: 06.05.2026
Dodano: 06.05.2026
Dodano: 06.05.2026
Dodano: 06.05.2026
Dodano: 06.05.2026