Tak wygląda "Izolator" - innowacyjny hełm, który w 1925 roku miał zapewnić izolowanie od niepożądanych hałasów podczas pracy.
czytaj dalej
Izolator został wynaleziony i opracowany przez Hugo Gernsbacka, luksembursko-amerykańskiego wynalazcę, pisarza, projektanta, biznesmena i wydawcę. Główną funkcją Izolatora miało być całkowite odcięcie hałasów otoczenia oraz zawężenie pola widzenia, tak by osoba z urządzeniem na głowie mogła widzieć tylko stronę leżącą przed sobą. Hełm miał również podłączaną rurkę tlenową, która miała dostarczać tlen, by osoba z założonym izolatorem się nie udusiła.
Źródło: www.thevintagenews.com

Dodano: 03.12.2020
autor: MarcinZbezu
Zobacz również
Wisła Kraków po czterech latach wraca do PKO BP Ekstraklasy!
czytaj dalej
Biała Gwiazda wygrała 2:0 z Chrobrym Głogów i jest już pewna, że w przyszłym sezonie po czterech długich latach wystąpi na ekstraklasowych boiskach.

Dodano: 08.05.2026
Niemiecki turysta otrzymał blisko 1000 euro odszkodowania po tym, jak nie udało mu się zająć leżaka na wakacjach, ponieważ inni goście rezerwowali je ręcznikami.
czytaj dalej
Niemiecki turysta wygrał w sądzie sprawę o leżaki na wakacjach i otrzymał prawie 1000 euro odszkodowania. Mężczyzna skarżył się, że inni goście codziennie rezerwowali leżaki ręcznikami, przez co mimo wstawania o 6 rano musiał poświęcać około 20 minut na znalezienie wolnego miejsca. Sąd w Hanowerze uznał, że organizator wycieczki nie egzekwował hotelowego zakazu takich praktyk i przyznał rodzinie 986,70 euro rekompensaty.

Dodano: 08.05.2026
Dodano: 08.05.2026
Dodano: 08.05.2026
Dodano: 08.05.2026